Knižnica M. Mišíka Prievidza2023-10-03T08:46:18+02:00

KNIŽNICA M. MIŠÍKA PRIEVIDZA

Mestská knižnica Mikuláša Mišíka v Prievidzi je univerzálnou verejnou knižnicou, ktorá je súčasťou Kultúrneho a spoločenského strediska v Prievidzi. Knižnica je kultúrnou, informačnou a vzdelávacou inštitúciou.

V našom knižnom fonde nájdete knihy všetkých žánrov pre deti, mládež (mladší a starší školský vek, 6 – 10 rokov a 11 – 15 rokov), young adults (od 15 rokov) aj pre dospelých. Máte chuť na čítanie rozprávky na dobrú noc, potrebujete učebnicu, preferujete komiksy alebo romány či detektívky? Toto všetko nájdete  u nás. Neviete meno autora alebo potrebujete poradiť s výberom knihy? Nevadí – stačí prezrieť náš online katalóg, cez ktorý si môžete knižky rezervovať, ak ju práve číta iný čitateľ alebo môžete jednoducho požiadať o pomoc naše knihovníčky. V katalógu si tiež viete jednoducho a rýchlo pozrieť aj nové knižky, ktoré pribudli do regálov.

Naším cieľom je, aby sme pre vás našich užívateľov, boli tretím miestom ( po domove, škole, práci), kde budete tráviť svoj voľný čas. Miestom, ktoré bude inšpirovať, umožní vám prístup k informáciám, vzdelávaniu a zábave. Chceme, aby u nás ľudia mali k sebe bližšie.

Knižnica poskytuje tieto knižnično-informačné služby:

  • Výpožičná služba – absenčná a prezenčná

  • Xeroxová služba

  • Verejný internet (počítačová stanica)

  • Rešeršné služby

  • Ústne faktografické a bibliografické informácie

Online katalóg knižnice
Online katalóg knižnice
Cenník služieb a poplatkov
Cenník služieb a poplatkov
Knižničný a výpožičný poriadok

Kontakt

Martina Krausková

knihovníčka Dom kultúry

Silvia Kupcová

knihovníčka Dom kultúry

Mária Ignácová

knihovníčka Dom kultúry

Otváracie hodiny pre všetky pobočky

Z dôvodu sťahovania, je momentálne, knižnica zatvorená. Tešíme sa na vás v nových priestoroch centrálnej knižnice v bývalom Kine Baník už čoskoro.

Program Knižnice M. Mišíka v Prievidzi

Organizované podujatia knižnicou pre školské kolektívy

Naše knižnice

Pobočka Dom kultúry

Pobočka Kopanice

Realizované projekty

Rozmanitosť – kľúč k prežitiu!

Rozmanitosť - kľúč k prežitiu! To je názov podujatia, ktoré sme pre vás pripravili. Uskutoční sa v piatok v pobočke knižnice Zapotočky. Privítame medzi nami p. Mareka Mérku, ochranára prírody a krajiny. Budeme sa spolu [...]