Knižnica M. Mišíka Prievidza2024-04-26T12:18:18+02:00

KNIŽNICA M. MIŠÍKA PRIEVIDZA

Mestská knižnica Mikuláša Mišíka v Prievidzi je univerzálnou verejnou knižnicou, ktorá je súčasťou Kultúrneho a spoločenského strediska v Prievidzi. Knižnica je kultúrnou, informačnou a vzdelávacou inštitúciou.

V našom knižnom fonde nájdete knihy všetkých žánrov pre deti, mládež (mladší a starší školský vek, 6 – 10 rokov a 11 – 15 rokov), young adults (od 15 rokov) aj pre dospelých. Máte chuť na čítanie rozprávky na dobrú noc, potrebujete učebnicu, preferujete komiksy alebo romány či detektívky? Toto všetko nájdete  u nás. Neviete meno autora alebo potrebujete poradiť s výberom knihy? Nevadí – stačí prezrieť náš online katalóg, cez ktorý si môžete knižky rezervovať, ak ju práve číta iný čitateľ alebo môžete jednoducho požiadať o pomoc naše knihovníčky. V katalógu si tiež viete jednoducho a rýchlo pozrieť aj nové knižky, ktoré pribudli do regálov.

Naším cieľom je, aby sme pre vás našich užívateľov, boli tretím miestom ( po domove, škole, práci), kde budete tráviť svoj voľný čas. Miestom, ktoré bude inšpirovať, umožní vám prístup k informáciám, vzdelávaniu a zábave. Chceme, aby u nás ľudia mali k sebe bližšie.

Knižnica poskytuje tieto knižnično-informačné služby:

  • Výpožičná služba – absenčná a prezenčná

  • Xeroxová služba

  • Verejný internet (počítačová stanica)

  • Rešeršné služby

  • Ústne faktografické a bibliografické informácie

Online katalóg knižnice
Online katalóg knižnice
Cenník služieb a poplatkov
Cenník služieb a poplatkov
Knižničný a výpožičný poriadok

Kontakt

Silvia Kupcová

knihovníčka

Martina Krausková

knihovníčka

Mária Ignácová

knihovníčka

Otváracie hodiny

po 09.00 – 17.00h
ut 09.00 – 17.00h
st 09.00 – 17.00h
št 09.00 – 17.00h
pi 09.00 – 17.00h

Nájdete nás

ul. M. R. Štefánika 1, Prievidza
(Kino Baník)

Kontakt

0904 752 760
0911 037 062
kniznica@prievidza.sk

Program Knižnice M. Mišíka v Prievidzi

Organizované podujatia knižnicou pre školské kolektívy

Centrálna knižnica Mikuláša Mišíka

Realizované projekty

Veselé básničky pre malé detičky

V spolupráci s obecnou knižnicou v Koši sme pripravili nultý ročník prezentácie v prednese detí z materských škôl. Stretnutie je súčasťou projektu DO ČÍTANIA CHUŤ. Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia ako hlavný [...]

Srdcovka – beseda s Luciou Benkovou

So spisovateľkou Luciou Benkovou sa budeme zhovárať aj o tom ako slnko svieti rovnako pre všetky deti. Stretnutie je súčasťou projektu DO ČÍTANIA CHUŤ. Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia ako hlavný partner [...]