Vďaka podujatiu sme sa ponorili do sveta lesa a lesných príbehov a objavovali sme chuť čítať a tvoriť. A tiež bolo tvorivým medzigeneračným stretnutím detí, dám Tvoriliek: Slavomíra Haragová, Mária Reisová, Darina Blahová, Mária Labancová – a pána lesníka Tomáša Reisa, ktoré prepájalo svet kníh, prírody, tvorivosti aj vzájomného porozumenia medzi generáciami. Tretiaci zo ZŠ Dobšisnkého a ich p. uč. I. Michalíková sa prostredníctvom rozprávania, kníh a zážitkov pána lesníka dozvedeli zaujímavosti o lese, jeho obyvateľoch a význame ochrany prírody. Seniorky priniesli do stretnutia pokoj, skúsenosti, tvorivosť a ľudské príbehy, ktoré vytvorili príjemnú a podnetnú atmosféru vzájomného učenia sa.

