Galéria mesta Prievidza2021-12-09T09:59:04+01:00

GALÉRIA MESTA PRIEVIDZA

AKTUALIZÁCIA PRAVIDIEL

Vláda dnes schválila úpravu epidemiologických pravidiel počas najbližších dní. Knižnice, múzeá a galérie môžu byť otvorené pre ľudí v režime OP (očkovaní, prekonaní) už od tohto piatka 10.12.2021. Tešíme sa na vás! 

Mestské múzeum a galéria Imricha Vysočana spadá do pôsobnosti Kultúrneho a spoločenského strediska v Prievidzi. Od roku 2012 do roku 2020 fungovala pod umeleckou gesciou občianskeho združenia Art point ako nový kultúrny bod v našom meste. Od novembra 2021 sídli v nových priestoroch Meštianskeho domu.

Jej cieľom je prispievať nielen k rozvoju kultúrneho života v meste, ale dávať aj priestor mladým ľuďom realizovať sa. Vo svojich priestoroch ponúka pestrý program výstav nielen od významných regionálnych a slovenských autorov, ale aj autorov zo zahraničia.

Jej súčasťou je v rámci osobitnej aktivity STOPA ČASU – živá i virtuálna prezentácia  kolekcie diel z pozostalosti  dnes už nežijúcich významných  výtvarníkov  mesta – Imricha Vysočana, Jozefa Fedoru, Ľudovíta a Magdalény Štrompachovcov, Vladimíra Vestenického, Pavla Bleya, Vojtecha Petrovicsa a Alojza Petráša.

Aktuálny program v galérii

Súčasťou výstavy 9. Výtvarná Prievidza je osobitná aktivita Stopa času. Kompletnú videoprezentáciu medailónov o živote a tvorbe prievidzských výtvarných umelcov in memoriam si môžete pozrieť tu:

Galéria

Kontakt

Otváracie hodiny

UT-PIA: 14.00 h – 17.00 h